Fryzjer – wybieramy dobry salon

Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Implanty zębów
28 października 2019
Projektowanie ogrodów Toruń - nawadniae ogrodu - firma ogrodnicza
Instalacje automatycznego podlewania ogrodów
25 sierpnia 2020

Zdrowe i piękne włosy to nie tylko zasługa codziennej pielęgnacji, ale też kontakt z właściwym fryzjerem. Specjalista powinien znać i odpowiadać na potrzeby swoich klientów oraz ich włosów. Z tego powodu dobry wybór salonu fryzjerskiego jest tak ważny. Troska o włosy i umiejętności układania i strzyżenia to nie jedyne czynniki, które muszą być brane pod uwagę. Wśród innych zasadniczy jest też wygląd salonu i podejście do klienta. Lepiej najpierw dowiedzieć się, niż ryzykować fryzjerską katastrofą. Na co trzeba zwrócić uwagę?

Wiedza

Dobry fachowiec nie ogranicza się zaledwie do marzeń klientów, ale też jest gotów im doradzić. Stwierdza, które fryzury są realne do wykonania na włosach o konkretnej strukturze, a które nie. Służy pomocą we wskazaniu prawidłowej pielęgnacji, a także dopasuje fryzurę do kształtu twarzy, charakteru lub okoliczności. Oznaką wskazującą profesjonalizm fryzjera są też dyplomy, które często można przejrzeć na stronach internetowych lub po prostu w salonie fryzjerskim. Co więcej, dobry fryzjer nieprzerwanie się udoskonala – uczestniczy w szkoleniach, zjazdach, wykładach. Zwiększa swoją wiedzę i śledzi nowości. I chętnie się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera z pewnością najbardziej ciekawią wszystkich klientów. Jeżeli fryzjer posiada wiedzę, którą potwierdza certyfikatami zwykle powinien posiadać także umiejętności. Zdarza się jednak tak, że to, co fryzjer umie, nie zawsze odpowiada każdemu z klientów. Niekiedy fryzjerzy słyną z ostrych, krzykliwych stylizacji, inni formują wymyślne upięcia, które będą idealne na przykład na wesele lub inne okazje. Trzeba więc nie tylko znaleźć fryzjera ze zdolnościami, ale tego, którego zdolności nam pasują. W tym celu warto poznać opinie innych klientów, a do tego przejrzeć udostępnione zdjęcia, które ukazują wcześniejsze prace fryzjera.

Podejście do klienta

Nieważne, ile czasu zajmie pobyt w salonie fryzjerskim, wszystkim zależy na tym, by minął w sympatycznej atmosferze. Często fryzjerzy zabawiają klientów pogawędkami, ale należy pamiętać, że pogaduszki mogą rozpraszać fryzjera, przez co będzie skupiać się na opowiadaniu historyjek, zamiast na włosach. Tego typu rozmów trzeba się wystrzegać, zwłaszcza jeśli fryzjer mocno narzeka na innych klientów albo na szefa, bo to może świadczyć o słabej kulturze osobistej.

Ponadto warto też sprawdzić, jak wiele czasu fryzjer poświęca bezpośrednio swoim klientom. Czasami fryzjerzy zapisują bardzo dużo ludzi w krótkim czasie. Z tego powodu poświęcają im zbyt mało uwagi. Zdarza się również, że jednym klientem zajmuje się kilka osób. Kto inny układa, kto inny strzyże włosy. W takich salonach faktyczny kontakt z klientem jest znikomy, co może negatywnie wpłynąć na końcowy rezultat. Im fryzjer ma lepszy kontakt z włosami, tym lepiej je zna i orientuje się, czego wymagają.

Ważna jest też komunikacja. Dobry fryzjer, słucha potrzeb i doradza, ale do niczego nie zmusza. Dobry salon fryzjerski umożliwia też reklamacje w przypadku wpadki. Przytrafiają się najlepszym, jednak w zamian fryzjer powinien zaproponować obniżkę, naprawczy albo zwrot pieniędzy.

Wygląd salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski jest dla fryzjera najlepszą wizytówką, z tego względu jego wygląd jest niezwykle istotny. W tej kwestii kluczową rolę spełnia higiena salonu. Podczas swojej pracy fryzjer stosuje te same narzędzia do obsługi każdego z klientów. Z tej przyczyny w porządnym salonie wszystkie narzędzia są dokładnie i regularnie dezynfekowane i czyszczone. W wypadku, jeśli niefortunnie doszłoby do jakiegoś skaleczenia lepiej, by narzędzia były zdezynfekowane i nie roznosiły bakterii.

Istotne jest też to, w jakim stopniu personel troszczy się o czystość salonu. Jeżeli na podłodze leżą nieusunięte ścięte włosy albo na przykład rozchlapana w czasie mycia woda lub szampon to sygnał, że fryzjer nie jest zbyt porządny i bezpieczniej go unikać. Dobry fryzjer tuż po wykonaniu zadań, sprząta salon przed przyjęciem następnego  klienta.

Warto także ocenić sam wygląd. Salon powinien zachęcać klientów do wejścia i poznania usług. Musi więc być przytulny i ciekawy. Salony fryzjerskie, które wyróżniają się szczególnym elementem lepiej zostają w pamięci. Ciemne, smutne salony zwykle nie budują zaufania.

Produkty i narzędzia

O tym , że salon fryzjerski jest świetny, a przyjmujący tam fryzjerzy są profesjonalistami, świadczy też jakość produktów oraz sprzętu, które są tam używane. Ostrość nożyczek, maszynek lub brzytw ma wpływ na efekty działań fryzjera. Nieostry sprzęt będzie niepewny i może przynieść więcej strat, niż korzyści. Im lepsze narzędzia, tym wyższa precyzja i pewność. Nawet największe zdolności fryzjera nie pomogą, jeśli sprzęt jest marny.

Dobrze jest także zwrócić uwagę na to, jakie produkty są wykorzystywane przez fryzjera. Profesjonalne kosmetyki fryzjerskie są znacznie lepsze od tych popularnych, kupowanych w drogerii produktów. Mają one większe stężenie środków aktywnych i odżywczych. Ponadto wiele z nich ma lepsze pochodzenie – na przykład zawierają faktycznie naturalne ekstrakty. To oznacza, że są skuteczniejsze i bardziej bezpieczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/

Komentarze są wyłączone.