Lifting – metody wykonywania zabiegów

Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Prawo gospodarcze i skarbowe Toruń
24 września 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termosy obiadowe, niezbędne do pracy jak i w podróży.
25 września 2019
Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z wiekiem poziom elastyny i kolagenu w skórze zdecydowanie obniża się, co oznacza, że robi się ona obwisła i ujawniają się na niej zmarszczki. Ci, którzy chciałyby zachować młodość , mogą poddawać się zabiegom, które zapewnią jej jędrność i elastyczność. Jeśli jednak same działania przeciw starzeniu się to zbyt mało, nowoczesna medycyna estetyczna zapewnia liftingi, które wpływają na napięcie skóry, nadają jej wygląd i kształt. Co więcej, obecne metody stają się mniej inwazyjne i nie wymagają trudnych operacji, bo są wykonywane bez skalpela. Zazwyczaj różnią się od siebie metodami, jednak są efektywnym sposobem na ukrycie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są jednymi z najnowocześniejszych i pionierskich metod liftingowych. Jego technika opiera się na energii ultradźwięków, jakie są przekazywane przez specjalną maszynę i przedostają się do wnętrza skóry. Sięgają zdecydowanie głębiej od innych urządzeń (np. laserowych), gdzie wywołują tarcie i ruch komórek, które produkuje ciepło. To doprowadza do mikrouszkodzeń, które motywują regenerację organizmu. Produkowany w trakcie zabiegu kolagen dodatnio wpływa na zdrowie i wygląd skóry. Dzięki niemu odzyskuje ona jędrność i elastyczność, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Co więcej technologia HIFU może być również wykorzystywana na wszystkich partiach ciała. Dzięki długoletnim badaniom nad ultradźwiękami, taka technika jest bezpieczna dla zdrowia, jednak zabieg powinien być wykonywany w przez specjalistę, by nie narażać się na niepomyślne działania.

Termolifting

Kolejnym sposobem na pobudzenie wytwarzania kolagenu jest termolifting, który jest obecnie oceniany jako jeden z najefektywniejszych liftingów. Zabieg bazuje na pracy fal radiowych, które tak samo jak w przypadku ultradźwięków wnikają do wnętrza skóry i tam oddziałują na włókna kolagenu. Poprzez energię termiczną obkurczają się i rozszerzają, co pobudza ich pracę. Termolifting poprawia napięcie skóry i wysmukla owal twarzy, wygładza zmarszczki całej twarzy – także okolic oczu, a jędrność i gęstość skóry podnosi się już po jednym zabiegu. To działanie przeciwdziała starzeniu się oraz jest wspaniałą metodą zmniejszania cellulitu, blizn i rozstępów. Zabieg nie ma wpływu na naczynia krwionośne ani na nerwy i jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny.

Wolumetria twarzy

Pod pojęciem wolumetrii kryje się zabieg polegający na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego albo innych preparatów nazywanych stymulatorami kolagenu (np. kwas polimlekowy), które działają jak wypełniacz, w skutek czego podnoszą wiotką skórę i kształtują owal twarzy. W niektórych klinikach możliwe jest również zastosowanie własnego tłuszczu pacjenta. Dostosowane dawki powodują, że końcowy rezultat jest naturalny i nie ukazuje oznak nawet minimalnej ingerencji poprawek estetycznych. Substancję wstrzykuje się pod skórę albo pod mięśnie, a następnie rozprowadza subtelnym masażem, co przynosi zamierzone oraz trwałe efekty. Przyjmuje się, że działanie wolumetrii utrzymuje się nawet 16 miesięcy. Co więcej może również zastępować inwazyjne operacje plastyczne, ponieważ za pomocą wypełnienia można powiększyć usta albo poprawić kontur twarzy czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Nieco bardziej inwazyjnym zabiegiem liftingującym jest wszczepianie pod skórę specjalistycznych nici liftingujących. Ich celem jest podnoszenie skóry, która z upływem lat staje się co raz bardziej wiotka. Szczególnie dotyczy to miejsc takich jak: policzki, czoło, linia brwi, a także w okolicy dekoltu albo szyi. Niestety skóra z większych części ciała może okazać się zbyt ciężka, żeby podtrzymać ją za pomocą nici. Istotne jest również to, że nici liftingujące przypominają nici używane podczas operacji i z upływem kilku miesięcy całkowicie rozpuszczają się w ciele. Wykonuje się je z różnych materiałów takich jak: kwas glikolowy lub mlekowy czy polikaprolakton i zwykle mają one długość około 4 – 10cm. Zabieg polega na wszyciu nici pod skórę za pomocą specjalnych igieł, a dzięki znieczuleniu miejscowemu nie boli. Zwykle taki zabieg jest skuteczny na okres 2 lat.

Lifting laserowy

Parę lat wcześniej lifting laserowy był dość inwazyjnym zabiegiem odmładzającym uwagi na to, że pacjenci wymagali kilku dniowej rekonwalescencji po skorzystaniu z zabiegu. Obecnie technologia laserowa jest ciągle dopracowywana, staje się bardziej dokładna i zdecydowanie mniej oddziałuje na komórki. Tak jak pozostałe techniki, laser ma za zadanie podwyższenie wytwarzania kolagenu, dlatego jego promień przyczynia się do mikrouszkodzeń skóry, które motywują organizm do naprawy. Lifting laserowy efektywnie odmładza, poprawiając owal twarzy. Dodatnio wpływa również na wygląd skóry, ponieważ dzięki niemu można zlikwidować blizny, przebarwienia, a także zamknąć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Operacyjny lifting to najpopularniejszy sposób na ukrycie skutków starzenia. Niestety również najbardziej inwazyjny. Jest to zabieg chirurgiczny, który ma na celu przywrócenie napięcia obwisłej i zwiotczałej skóry. Zajmujący się tym chirurg kliniki estetycznej wykonuje specjalne nacięcia w okolicach skroni, linii włosów i uszu, po czym modeluje skórę ręcznie, naciągając i układając ją, by uzyskać oczekiwany efekt. Taki lifting może być częściowy lub całościowy, w zależności , jak dużą część twarzy i szyi ma naprawić. Operację liftingującą przeprowadza się pod narkozą. Wymaga ona znacznego okresu wypoczynku. Zazwyczaj opuchlizna znika w ciągu tygodnia, a na końcowe efekty należy czekać około pół roku. Z czasem blizny powinny stać się niewidzialne, a rezultat trwały.

https://www.beautymedica.pl/zabiegi/pro-age-hifu-3d/

Komentarze są wyłączone.