enova 365 wdrożenia oprogramowania dla firm program księgowy do produkcji
Oprogramowanie enova365 -wdrożenia
15 września 2020
Stomatolog toruń gabinet stomatologii estetycznej Toruń
Stomatologia Toruń
15 września 2020
Kupujemy dom od developera -domy na sprzedaż toruń

Kupujemy dom od developera -domy na sprzedaż toruń

Kupujemy wymarzony dom. Jak kupić i nie stracić.

Zamieszkanie w domu dla wielu jest realizacją wieloletnich marzeń. Po czasie wynajmowania mieszkania w bloku, marzy się nam ogródek w którym będziemy mogli pielęgnować ulubione kwiaty. Godzinami analizujemy ogłoszenia biur i agencji nieruchomości. Ofert jest wiele. Jak w tym natłoku odszukać tę,która spełni nasze oczekiwania i nie będzie oznaczała dodatkowych opłat? Powinniśmy zacząć od zastanowienia się nad kilkoma sprawami.

Czego potrzebujesz?

Od tego powinno się zacząć. Jeżeli Twoje dzieci mieszkają już na swoim, to duży dom może być tylko obciążeniem. Natomiast jeśli mieszka z Tobą wiele osób, domek mający około sześćdziesięciu metrów kwadratowych będzie zbyt mały i będzie Wam trudno poczuć się komfortowo na takiej przestrzeni. Rozpatrzyć należy też sprawę stanowiska garażowego. Teraz jedno miejsce często nie wystarcza, a nie zawsze możemy dobudować kolejny garaż, czy powiększenie istniejącego już garażu. Przemyśleć trzeba też rozmiar działki. . Zbyt mała będzie blokować, a nie taka jest idea posiadania własnego domu. Najpierw należy uściślić ogólną lokalizację. Nie każdemu pasują osiedla z licznymi domami, czy bliźniakami. Jeśli szukamy czegoś bardziej cichego powinniśmy zdecydować się na dom na wsi – wiąże się to jednak z dłuższym dojazdem do centrum.

Niełatwa decyzja, stary a nowy dom

Zarówno zakup nowego budynku, jak i używanego, ma swoje dobre i złe strony. Jeśli nabyliśmy już działkę, sami możemy przystąpić do prac związanych z budową lub kupić nieużywany dom od dewelopera. dom pozwala nam urzeczywistnić konkretne wizje związane z rozplanowaniem przestrzeni, a jednocześnie dochodzi poczucie komfortu. Wcześniej zamieszkały dom także ma swoje plusy. Najczęściej znajduje się on w zagospodarowanym już sąsiedztwie. Pozwala to dogłębnie przyjrzeć się okolicznym mieszkańcom i prowadzonym przez nich firmom. Nikt nie chciałby mieć własnego domu przy myjni samochodowej. Wybudowane w ubiegłym wieku, domy mają swój czar i klimatyczne pomieszczenia. , że odnowienie takiej nieruchomości pochłonie sporo pieniędzy.

Więcej o lokalizacji

Położenie jest pierwszorzędne. Budynek nie stoi w próżni. Niezmiernie istotna jest droga dojazdowa. Upewnić się należy kto ma do niej prawo, czy jest ogólnodostępna. Wszelkie nieścisłości mogą powodować w późniejszym czasie niepotrzebne spory. Uwagę należy zwrócić także na stan drogi. Najlepiej, gdy jest to asfalt albo przynajmniej droga utwardzona. W przypadku zakupu działki pod budowę budynku trzeba sprawdzić czy nieruchomość ma dostęp do sieci gazowej, elektroenergetycznej i wodnokanalizacyjnej. Jeśli nie ma przyłącza, trzeba liczyć się z opłatami.

Okolica wpływa na cenę. Problem ten można przedstawić na przykładzie Torunia i okolicznych miejscowości. Działki budowlane leżące na terenie miasta są znacznie droższe niż te, które leżą poza jego granicami. Wystarczy skonfrontować cenę nieruchomości na Stawkach czy w Grębocinie i podobną nieruchomość w Kopaninie, czy Wielkiej Nieszawce. Nie powinno być zdziwieniem to, że będą to rzeczywiście istotne kwoty i w takim wypadku należy zastanowić się nad odrobinę dłuższym dojazdem do pracy.

Zwracamy uwagę na stan prawny

Jest to kluczowa rzecz do sprawdzenia. Priorytetowo trzeba sprawdzić, czy nieruchomość nie ma obciążonej hipoteki. Wiadomości znajdziemy w dziale 4. księgi wieczystej, dotyczącym hipoteki. Należy przestudiować też, kto kto ma prawa do nieruchomości. Szczegółowe przeczytanie akt przed kupnem, to mniej problemów prawnych po latach. Na uwadze należy mieć też to że każdy dom musi zostać odebrany,czyli musimy uzyskać zgodę na korzystanie z niego.

To też ma znaczenie

Jeśli postanowimy kupić stojący już dom, a zwłaszcza taki, który został wybudowany dość dawno powinniśmy bardzo wnikliwie zbadać, jaki jest jego stan techniczny. Na początku trzeba zapoznać się z projektem budowy, bo to tam znajdziemy istotne dla nas informacje , np. o zastosowanych technologiach, materiałach itd. Stan techniczny powinien sprawdzić ktoś kto bardzo dobrze zna się na budowlance. Nie powinno się na tym oszczędzać albo mieć nadzieję, że sami dostrzeżemy, zauważymy uchybienia. Najniebezpieczniejsze są pęknięcia muru, bo mogą one świadczyć o uszkodzeniu fundamentów. Równie ważną kwestią na jaką trzeba zwrócić uwagę to zawilgocenie i pleśń. Wyeliminowanie zagrzybienia wymaga specjalistycznych środków i dużo kosztuje.

Sprawy związane z ogrzewaniem i ociepleniem

Dla wielu spośród nas istotna jest też sprawa ogrzewania. To, czy działka ma dostęp do sieci gazowej może zdeterminować kwestie ogrzewania. Jeżeli takiego przyłącza nie ma, trzeba zastanowić się nad innymi sposobami. Koniecznie trzeba zastanowić się nad kosztami i wygodą każdej z form. Gdy kupiliśmy używany dom, to koniecznie należy upewnić się, czy czy posiada on termoizolację.

Kupno domu to ważna życiowa decyzja. Nie wolno podchodzić do niej zbyt pochopnie, bo zdarza się, że za pośpiech przyjdzie nam słono zapłacić. Przemyśleć musimy jakie są nasze potrzeby Bardzo dokładnie trzeba przyglądać się wszelkim dokumentom związanym z działką. W wypadku używanego budynku trzeba koniecznie ocenić stan techniczny budynku, nie oszczędzając jednocześnie na osobach, które zajmują się budownictwem.

www.mieszkania-torun.eu

Komentarze są wyłączone.