Klimatyzatory split do domu

Kupujemy dom od developera -domy na sprzedaż toruń
Jak kupić dom
15 września 2020
Izolacja termiczna dachów i poddaszy ocieplanie pianką lub wełną
Ocieplanie dachów
17 września 2020
Klimatyzacja Toruń montaż klimatyzatorów do domu

Klimatyzacja Toruń montaż klimatyzatorów do domu

Nowoczesna rekuperacja oraz klimatyzacja

Właściwe powietrze w pracy czy w domu, oddziałuje nie tylko na dobre zdrowie, ale też na skuteczność. Najlepsza jakość powietrza oraz odpowiednia temperatura, stanowią podstawę naszego komfortu i dodatnio wpływają na naszą motywację i chęć działania. Żeby zapewnić sobie odpowiednie warunki o każdej porze roku z reguły rozważamy zakup klimatyzacji. Jako pewny zwycięzca wśród wszystkich wentylatorów, klimatyzacja najlepiej reguluje temperaturę wewnątrz budynku gwarantując nam komfort w czasie upałów. Jedynym minusem tego rozwiązania jest to, że klimatyzacja studzi powietrze, jakie już mamy i nie dostarcza dojścia świeżego powietrza. W tej kwestii bardzo dobrze działa system wentylacji mechanicznej, nazywany rekuperacją. Co to jest rekuperacja i z jakiej przyczyny warto łączyć rekuperację z klimatyzacją? A to dlatego, aby osiągnąć jak największy komfort.

Rekuperacja, a klimatyzacja – co to jest?

Nowoczesna klimatyzacja ma za zadanie zachowanie komfortowej temperatury wewnątrz pomieszczeń latem, gdy liczymy się z uderzeniami upałów. Nowoczesne klimatyzacje zezwalają nam na ustawienie najbardziej komfortowej temperatury w środku budynku, gwarantując ochłodę i komfort cieplny nie zważając na to, jaki upał szaleje na zewnątrz. System działania klimatyzacji polega na ochładzaniu powietrza do wskazanej temperatury. W mieszkaniach i domach przeważnie wykorzystywanymi klimatyzacjami są klimatyzacje typu split. Ich wewnętrzna część ma za zadanie chłodzenie powietrza wewnątrz, natomiast ich zewnętrzna część odprowadza ciepło z mieszkania. Szczególnie nowoczesna klimatyzacja wyposażona jest w elementy usuwające roztocza, kurz oraz bakterie i alergeny. To nie znaczy, że klimatyzacja ma zastosowanie jedynie podczas lata. Znaczna część klimatyzatorów potrafi również ocieplać powietrze. Nie zastępuje to co prawda lokalnego ogrzewania i pozostałych systemów grzewczych, ale nadaje się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja natomiast działa w zakresie wentylacji domów. Na temperaturę panującą wewnątrz oddziałuje wiele czynników, jednak koszty ogrzewania i chłodzenia wnętrz pochodzą ze strat cieplnych. Zwykle wentylacja wynosi ciepłe powietrze i zabiera z zewnątrz zimne. Do regulacji temperatury w środku domu czy mieszkania, zimne powietrze należy ocieplić, na co przeznaczana jest znaczna ilość energii odpowiedzialnych za to urządzeń. Ekonomicznym rozwiązaniem jest montaż nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje ciepło z wentylacji. W tym celu rekuperator nagrzewa wpływające zimne powietrze, zużywając ciepło odprowadzanego powietrza. Taką metodą minimalizuje zapotrzebowanie na dogrzewanie powietrza z innego źródła. Ponadto rekuperator wyposażony jest w specjalne filtry, jakie osłaniają jego wentylatory i tą metodą oczyszczają powietrze wchodzące do wnętrza mieszkania.

Klimatyzacja z rekuperacją – najlepszy sposób na utrzymanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – na co się zdecydować? Myślimy, który z tych systemów warto się zdecydować. Jeżeli decydujemy się na zakup któregoś z nich, warto najpierw pomyśleć o rekuperacji. Dobra wentylacja powietrza nie tylko zmniejsza nasze zapotrzebowanie na dogrzanie i chłodzenie pomieszczeń czy też oczyszcza powietrze. Gwarantuje nam energooszczędność oraz osłonę przed alergenami, wilgocią i zanieczyszczeniami, a ponadto ciągle świeże powietrze. Klimatyzacja natomiast troszczy się o nasz termiczny komfort. Najlepszym systemem dostarczania komfortu w środku domu jest połączenie obu tych systemów i zakup rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi sumę korzyści z kupna wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma również korzystny wpływ na grzewcze systemy, dlatego montaż rekuperacji będzie pożyteczna o każdej porze roku.

Zalety montażu nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Instalacja systemu klimatyzacji i rekuperacji posiada sporo różnych zalet. Największą z zalet jest termiczny komfort w środku mieszkania oraz dostęp świeżego i czystego powietrza, bez przymusu otwierania okien. Niezależnie od działania systemów, trzymamy pod kontrolą temperaturę oraz usuwany występowanie niekorzystnych przeciągów. Ponadto korzystając z nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji obniżamy koszty dogrzewania oraz wychładzania domu, za sprawą wysokiej energooszczędności. Brak potrzeby otwarcia okien do wentylacji pomieszczeń oznacza, że da się odciąć się od hałasu ulicznego. Stosowanie systemu ma również pozytywny wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie. Taką metodą kontrolowany jest poziom wilgotności powietrza, co oznacza, że nie ryzykujemy powstawania pleśni i grzybów. Te wymienione zalety mówią o wysokiej jakości systemów. Ich dobry wpływ na komfort termiczny znajdujący się wewnątrz budynku zachęca do tego, że warto pomyśleć nad kupnem klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzatory

Komentarze są wyłączone.