Rekuperatory i klimatyzatory instalacja i serwis w Toruniu

ocieplanie pianką pur toruń bydgoszcz włocławek - izolacje natryskowe
Ocieplanie natryskowe pianką PUR
1 września 2020
Montaż okien toruń - okna pcv - pasywne okna Toruń
Okna Toruń montaż
1 września 2020
Klimatyzacja rekuperacja montaż i serwis toruń

Klimatyzacja rekuperacja montaż i serwis toruń

Najnowsza klimatyzacja i rekuperacja

Czyste powietrze w pracy czy w domu, rzutuje nie tylko na świetne samopoczucie, ale także na produktywność. Dobra jakość powietrza oraz odpowiednia temperatura, stanowią podstawę naszej wygody i dodatnio oddziałują na motywację i zdolność wykonywania zadań. Żeby zapewnić sobie najlepsze warunki o każdej porze roku najczęściej decydujemy się na zakup klimatyzacji. Jako niewątpliwy zwycięzca pośród innych wentylatorów, klimatyzacja najskuteczniej kontroluje temperaturę w środku pomieszczeń dając nam komfort podczas upałów. Wadą tego wynalazku jest to, że klimatyzacja schładza powietrze, jakie już jest wewnątrz i nie dostarcza dopływu świeżego powietrza. W tej kwestii doskonale sprawdza się mechaniczny system wentylacji, tzw. rekuperacja. Czym jest rekuperacja i co sprawia, że warto łączyć rekuperację z klimatyzacją? Wszystko po to, by wypracować jak najwyższy komfort.

Rekuperacja, a klimatyzacja – czym się różnią?

Nowoczesna klimatyzacja odpowiada za utrzymanie najlepszej temperatury w środku budynku zwłaszcza latem, gdy walczymy z uderzeniami upałów. Nowoczesne klimatyzacje zezwalają nam na nastawienie najbardziej komfortowej temperatury w środku pomieszczeń, dając wychłodzenie i komfort cieplny bez względu na to, jaki upał szaleje na zewnątrz. System działania klimatyzacji bazuje na ochładzaniu powietrza do wybranej wartości. W domach i mieszkaniach najczęściej stosowanymi klimatyzacjami są klimatyzacje split. Ich środkowa część odpowiada za chłodzenie powietrza w środku, natomiast ich zewnętrzna część wyrzuca gorąco z budynku. Wyjątkowo nowoczesna klimatyzacja zaopatrzona jest w systemy niszczące roztocza, kurz oraz alergeny i bakterie. To nie znaczy, że klimatyzacja przydaje się tylko w czasie lata. Sporo klimatyzatorów może również ocieplać powietrze. Nie zastępuje to zimowego ogrzewania lub pozostałych grzewczych systemów, ale spisuje się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja natomiast działa w wentylacji budynków. Na temperaturę panującą w środku oddziałuje wiele różnych czynników, jednak koszty ogrzewania i chłodzenia budynków pochodzą ze strat ciepła. Zwykle wentylacja odprowadza powietrze ciepłe i zbiera z zewnątrz zimne. Do ustawienia temperatury w środku mieszkania czy domu, powietrze zimne trzeba ocieplić, do czego przeznaczana jest większość energii stworzonych do tego urządzeń. Wydajnym rozwiązaniem jest instalacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje gorąco z wentylacji. Z tego względu rekuperator ogrzewa wpływające zimne powietrze, stosując ciepło odprowadzanego powietrza. Tak redukuje zapotrzebowanie na ocieplanie powietrza z dodatkowego źródła. Co więcej rekuperator ma specjalne filtry, jakie osłaniają jego wentylatory i w ten sposób filtrują powietrze wprowadzane do budynku.

Klimatyzacja z rekuperacją – dobra metoda na dostarczanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – na co się zdecydować? Myślimy, który z tych systemów korzystniej się zdecydować. Jeśli wybieramy zakup jednego z nich, warto najpierw pomyśleć o rekuperacji. Odpowiednia wentylacja powietrza reduluje nasze potrzeby na dogrzanie i chłodzenie pomieszczeń czy również oczyszcza powietrze. Daje nam energooszczędność oraz osłonę przed alergenami, wilgocią i zanieczyszczeniami, a także wciąż świeże powietrze. Klimatyzator natomiast dba o nasz termiczny komfort. Perfekcyjnym systemem dostarczania komfortu w środku pomieszczeń jest zestawienie tych dwóch systemów i zakup rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi dodanie zalet z kupna wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma także dobry wpływ na systemy grzewcze, dlatego instalacja rekuperacji będzie świetnym rozwiązaniem o każdej porze roku.

Zalety instalacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Instalacja systemu klimatyzacji z rekuperacją ma wiele różnych zalet. Najistotniejszą z nich jest termiczny komfort w środku domu oraz dostęp czystego i świeżego powietrza, bez przymusu otwierania okien. Niezależnie od pracy systemów, mamy pod nadzorem temperaturę oraz eliminujemy występowanie niekorzystnych przeciągów. Co więcej korzystając z nowoczesnej rekuperacji i klimatyzacji zmniejszamy koszty wychładzania oraz dogrzewania domu, za sprawą gwarantowanej energooszczędności. Brak potrzeby otwarcia okien do wentylacji pomieszczeń sprawia, że da się odizolować się od hałasu ulicznego. Wykorzystanie systemu ma także dodatni wpływ na samopoczucie oraz zdrowie. W ten sposób kontrolowany jest stopień wilgotności powietrza, co sprawia, że nie ryzykujemy tworzenia się grzybów i pleśni. Te wszystkie zalety świadczą o dobrej jakości systemów. Ich dobry wpływ na komfort znajdujący się w środku budynku zachęca do tego, że opłaca się zastanowić się nad kupnem klimatyzatora z rekuperacją.

Klimatyzatory Toruń

 

Komentarze są wyłączone.