Usługi brukarskie Toruń

Okna energooszczędne Toruń okna pasywne
Okna w budownictwie pasywnym
15 września 2020
enova 365 wdrożenia oprogramowania dla firm program księgowy do produkcji
Oprogramowanie enova365 -wdrożenia
15 września 2020
Kostka brukowa toruń uslugi brukarskie - beton dekoracyjny

Kostka brukowa toruń uslugi brukarskie - beton dekoracyjny

Kostka brukowa, kamień czy beton – najlepsza nawierzchnia na podjazd?

Fundamentem trwałego podjazdu pod dom jest wytrzymałe wykończenie, które będzie służyło przez wiele lat. Ciężar wywołany stałym użytkiem wymaga by nawierzchnia była odporna oraz nie zepsuła się zbyt prędko. By powstał solidny podjazd potrzeba nie tylko odpowiedniego przystosowania to znaczy podbudowy, by uniknąć obniżania się, ale także najlepszych materiałów do stworzenia podjazdu. Pośród najczęściej wybieranej nawierzchni podjazdu sa te, stworzone z kostki brukowej, z kamienia oraz z dekoracyjnego betonu. Jaka nawierzchnia na podjazd jest najlepsza? Każdy z materiał ma swoje wady i zalety, z uwagi na to przed wyborem warto poznać ich właściwości.

Podłoga i podjazd z kostki brukowej

Kostka brukowa to nadal jeden z bardziej znanych oraz niekosztownych materiałów, z których rozkładana jest nawierzchnia na podjazd. Swoją popularność osiągnęła nie tylko dzięki cenie, ale również dostępnością, wielobarwnością, a nawet wielokształtnością. Dzięki tym cechom możemy wykonać estetyczny podjazd, który okaże się zarówno funkcjonalny, jak i elegancki. Dopasowanie formy bardzo ułatwia ułożenie kostki zgodnie z ukształtowaniem terenu. Z kolei całkowita dostępność we właściwie każdym sklepie prowadzącym sprzedaż towarów do budowy sprawia, że nie trzeba przejmować się dodatkowym zakupem lub dostawą, w sytuacji, gdy niezbędna była większa ilość kostek. Cenę kostki brukowej także można dostosować do swojego portfela mając na uwadze znaczną ilość wzorów. Od strony technicznej kostka brukowa jest mocno wytrzymała na warunki pogodowe, skoki temperatury oraz duży nacisk pojazdów, a do tego jest prosta w utrzymaniu czystości.

Warto jednak dodać, że nawierzchnia z kostki brukowej ma też minusy. Największą niekorzyść ma wpływ pogody. Z uwagi na opady lub nadmierne nasłonecznienie kostka brukowa może z czasem zmieniać kolor, co sprawia, że traci swoją estetykę. Zdarz się tak, że niektóre rośliny jak chwasty czy porosty przebijają się pomiędzy szczelinami oraz wyrastają, negatywnie wpływając na estetykę podjazdu z kostki brukowej, a usuwanie ich może pochłaniać dużo czasu. Ponadto, by podjazd z kostki brukowej sprawdzał się musi zostać położony w odpowiedni sposób, co często naraża nas na koszt zatrudnienia do tego fachowców.

Nawierzchnia na podjazd z kamienia

Przygotowanie podjazdu z kamienia przyciąga do siebie głównie trwałością. Raz wykonany podjazd z kamienia utrzyma się na miejscu przez bardzo dużo lat. Ponadto zawdzięczając to naturalnym kolorom kamienia, wykonany z niego podjazd uzyska charakterystycznego wyglądu, który w interesujący sposób zaakcentuje wygląd samego domu i ogrodu. Przeważnie podjazdy z kamienia są uznawane za bardzo eleganckie. Istotnym elementem jest też naturalność kamienia. Dzięki swoim właściwościom doskonale przepuszcza wodę. Ta metodą osiągamy dodatkową zaletę, czyli brak zbierającej się na wody.

Wybierając podjazd z kamienia, należy pamiętać, że znaczącą rolę odgrywa tutaj ułożenie, by podjazd był trwały oraz by pełnił swoje funkcje przez lata. Trzeba unikać pozostawiania obszernych przerw pomiędzy nimi, dlatego lepiej rozmieścić je jak najbliżej jeden obok drugiego, a szczeliny zasypać piaskiem z domieszką cementu. Niepoprawnie ułożony kamień nie utrzyma swojej zalety odprowadzania wody, co oznacza tworzenie się zastoin. Ponadto zwyczajna nierówność kamienia oznacza, że ciężko utrzymać ich czystość taki podjazd, a zimą trudno się go odśnieża.

Nawierzchnia na podjazd z betonu dekoracyjnego

Beton dekoracyjny powstaje dzięki stemplowaniu (odciskaniu) go przy wykorzystaniu specjalnych stempli oraz form. Dzięki tej właściwości da się osiągnąć wyjątkowo ładne wzory i kształty, a nawet specjalne faktury, które bez problemu możemy dopasować do charakteru domu czy ogrodu. Wykonanie nawierzchni z dekoracyjnego betonu daje możliwość wykonania bardzo ładnego podjazdu. Warto dodać, że współczesne techniki produkcji pozwalają też na nadanie koloru betonu. Główną zaletą dekoracyjnego betonu jest jego trwałość i odporność na ścieranie i warunki atmosferyczne. Bez problemu można utrzymać go w czystości, jednak w przypadku zastosowania dekoracji, potrzebna będzie konserwacja, by beton nie tracił dobrego wyglądu.

Kostka brukowa, kamień czy beton dekoracyjny – co wybrać??

Zarówno kostka brukowa, kamień i beton mają wady i zalety. Decydując o zakupie materiału najlepiej kierować się w głównej mierze wytrzymałością, funkcjonalnością i estetyką. Sądząc po tym, na na jaki z tych elementów patrzymy najmocniej, od tego najlepiej zmotywować swój wybór. Zachowanie czystości jest istotne, dlatego kamień może nie być dobry dla osób, dla których liczy się łatwość mycia. Z kolei jeśli skupiamy się na estetyce, kostka brukowa i beton dekoracyjny okażą się mniej trafnym wyborem. Żeby nawierzchnia podjazdu prezentowała się wyśmienicie, należy pamiętać o poprawnym przygotowaniu, ponieważ bez niego żaden z tych materiałów nie spełni swojej roli w stu procentach.

ukladanie-kostki-torun.pl

Komentarze są wyłączone.