Klinika stomatologii Estetycznej

Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz
Depilacja laserem diodowym
30 sierpnia 2020
Kurs na pojazdy uprzywilejowane - szkolenie w ośrodku odtj
Szkolenie kierowcy pojazdów uprzywilejowanych
31 sierpnia 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu

Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu

Stomatologia estetyczna – nowoczesne zabiegi

Nowoczesna stomatologia estetyczna opiera się na osiągniętej przez lata wiedzy i umiejętności stomatologów oraz na rozbudowy technik i technologii stosowanych w leczeniu dentystycznym. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej przywracają piękno uśmiechu, a wiele z nich, osiągalna jest niemal od razu w ciągu kilku, a czasem nawet jednej wizyty w gabinecie dentystycznym. Teraz pacjenci mogą skorzystać z wielu technologii, które eliminują przebarwienia i poprawiają wygląd i kształt zębów, a nawet wypełniają braki. Za sprawą tego każdy pacjent, który przyjdzie do stomatologa, opuszcza gabinet uśmiechnięty w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane i na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (Digital Smile Design)

Wielu pacjentów martwi się, jaki będzie ich uśmiech po zakończonym leczeniu dentystycznym. Do niedawna na rezultat należało czekać aż do końca leczenia i pełnego zarośnięcia się tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Współcześnie stworzono możliwość poznania rezultatu działań stomatologa nim podejmie się leczenia. Techniką tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Na czym to polega? Digital Smile Design to współczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pobieranych od pacjenta – tj. kompletu zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć rentgenowskich – stomatolog przy użyciu specjalnego programu wprowadza wszystkie zmniany. W tym celu stosuje tzw. linii referencyjnych dopasowuje kolory i kształt zębów oraz wpływ zmian na cały wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Ponadto Digital Smile Design można przeprowadzić mając już stworzony plan leczenia stomatologicznego, więc pacjent obejrzy etapy zmian lub użyć programu w roli przygotowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może pokazać dentyście jakiego rezultatu oczekuje, a z kolei stomatolog pokaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą potrzebne do uzyskania wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się zastąpić braki zębów nie tylko z uwagi na estetykę, ale też zdrowie jamy ustnej, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym celu wybiera aplikację implantu stomatologicznego. O ile dotąd, choć implanty są najtrwalszym i zdaniem stomatologów najlepszym wśród uzupełnień protetycznych, cały zabieg trwał parę miesięcy, bo wszczepienie implantów dentystycznych łączy się sporym czasem zrastania kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły maksymalne skrócenie tego czasu. Współcześnie dostępny jest zabieg aplikacji implantów w zaledwie jeden dzień.

Chociaż i w tym przypadku implant musi zrosnąć się z kością, co wymaga czasu, za pomocą nowoczesnej technologii stomatologii estetycznej pacjent opuszcza gabinet dentystyczny ze wspaniałym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Dentyści sporządzili do tego nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, którą da się założyć od razu na nowo wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Niesie to ze sobą dwa zyski. Pacjent wychodzi z gabinetu dentystycznego z nowym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza chroni implant upraszczając jego łączenie z kością. Gdy już implant stomatologiczny w pełni połączy się z kością, pacjent przychodzi na dodatkową wizytę, gdzie stomatolog wymienia uzupełnienie tymczasowe na stałą protezę.

Wybielanie zębów lampą w gabinecie dentystycznym

Profesjonalne wybielanie zębów lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi metodami wybielania zębów, wykorzystanie przeznaczone do tego lampy gwarantuje zdecydowanie lepsze rezultaty przy ledwo pojedynczej wizycie. Wybielanie usuwa z zębów wszystkie przebarwienia utworzone na skutek diety, dlatego że nawet w pełni wyleczone zęby mogą mieć, nieprzyjemny żółty kolor. Zaletą lampy Beyond jest technika naświetlania, która eliminuje przebarwienia, a do tego usuwa do 98% bakterii. Dodatkową zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również widoczny wpływ na utwardzenie kompozytów stomatologicznych oraz zminimalizowanie zapalnych stanów.

Ponadto sam zabieg wybielania u dentysty jest całkiem wygodny i nie zabiera dużo czasu. Szczególnie funkcjonalnym elementem jest mobilność lampy, co pozwala dotrzeć do całej jamy ustnej. Warto dodać, że stomatolog może bez problemu regulować natężenie lampy i w ten sposób dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony i licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu da się poprawić też za pomocą koron protetycznych oraz licówek stomatologicznych. Korony służą wymianie zębów np. po zabiegu endodontycznym pod mikroskopem albo do położenia jej na implancie. Wykorzystuje się je w głownej mierze z uwagi na to, że bardzo dobrze imitują zwykłe zęby. Wykonuje się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są wyjątkowo estetyczne.

Z kolei licówki dentystyczne to niewielkie nakładki, które aplikuje się od razu na powierzchnię zębów. Dzięki nim da się zakrywać trudne do wybielenia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, które nie odpowiadają na wybielanie. Licówki sprawdzają się też jako sposób poprawy niewielkich wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy ukryć np. przerwę między zębami (diastemę) albo ukruszony fragment zęba.

Klinika stomatologiczna

Komentarze są wyłączone.