Klinika stomatologii estetycznej Toruń

Pozycjonowanie stron Toruń
2 września 2020
Pozycjonowanie stron Toruń
2 września 2020
Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Nowoczesne zabiegi w stomatologii

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej bazuje na wypracowanej przez lata wiedzy stomatologów i na rozwoju technologii i technik używanych w leczeniu zębów. Zabiegi stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a duża z nich, dostępnych jest niemal od ręki w czasie jednej lub kilku wizyt w gabinecie dentystycznym. Współcześnie pacjenci mają do wyboru wiele technik, które eliminują przebarwienia oraz korygują wygląd i kształt zębów, a nawet wypełniają braki. Dzięki temu każdy pacjent, który pojawi się u dentysty, wychodzi z gabinetu uśmiechnięty nawet w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są przede wszystkim znane oraz na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (DSD)

Duża ilość pacjentów zastanawia się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po ukończonym leczeniu stomatologicznym. Jeszcze kilka lat temu na efekt trzeba było czekać aż do zakończenia leczenia oraz pełnego zarośnięcia się tkanek – w zależności od zabiegów dentystycznych. Obecnie powstała możliwość zobaczenia rezultatu działań dentysty nim podejmie się leczenia. Metodą tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Czym to jest? Digital Smile Design to nowoczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pobieranych wprost od pacjenta – tj. odpowiednich zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć rentgenowskich – dentysta przy użyciu specjalnego programu nanosi wszystkie zmniany. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dobiera kolory i kształt zębów i wpływ zmian na całościowy wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Ponadto DSD można przeprowadzić mając już stworzony plan leczenia stomatologicznego, dzięki czemu pacjent obejrzy poszczególne kroki zmian albo użyć programu w roli stworzenia planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może wyjaśnić dentyście jakiego rezultatu oczekuje, a z kolei dentysta pokaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą niezbędne do uzyskania pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy wypełnić usunięte zęby nie tylko z uwagi na wygląd, ale też zdrowie zębów, już wiemy. Wielu pacjentów w tym celu decyduje się na zastosowanie implantu stomatologicznego. Niestety do tej pory, chociaż implanty są najtrwalszym oraz zdaniem stomatologów najlepszym wśród protez, pełen przebieg leczenia trwał kilka miesięcy, ponieważ aplikacja implantów stomatologicznych wiąże się długim czasem integracji implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na całkowite skrócenie tego czasu. Obecnie możliwy jest zabieg aplikacji implantów w zaledwie jeden dzień.

Choć i w tym zakresie implant będzie musiał zrosnąć się z tkanką kostną, na co będzie trzeba poświęcić trochę czasu, za pomocą nowoczesnej technologii pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Dentyści opracowali w tym celu nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, jaką można założyć bezpośrednio na nowo wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Niesie to ze sobą dwie korzyści. Pacjent wychodzi z gabinetu dentystycznego z nowym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza chroni implant ułatwiając jego łączenie z kością. Kiedy już implant stomatologiczny w pełni zespoi się z kością, pacjent wraca na dodatkową wizytę, gdzie dentysta zamienia uzupełnienie tymczasowe na stałe uzupełnienie.

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond u stomatologa

Profesjonalne wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi metodami wybielania zębów, użycie stworzonej do tego lampy zapewnia zdecydowanie lepsze efekty przy zaledwie jednej wizycie. Wybielanie lampą usuwa z zębów wszystkie przebarwienia zgromadzone na skutek diety, dlatego że nawet w pełni zdrowe zęby mogą mieć, nieprzyjemny żółty odcień. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technika naświetlania, jaka eliminuje przebarwienia, a przy okazji usuwa do 96% bakterii. Inną zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest także widoczny wpływ na utwardzenie kompozytów dentystycznych oraz zmniejszenie zapalnych stanów.

Co więcej sam zabieg wybielania zębów lampą w klinice dentystycznej jest niezwykle komfortowy oraz nie zabiera wiele czasu. Bardzo istotnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu można dojść do zakamarków jamy ustnej. Warto wiedzieć, że dentysta może bez trudu regulować natężenie światła oraz tym samym dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne oraz licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu można poprawić także przy użyciu koron protetycznych i licówek dentystycznych. Korony protetyczne służą wymianie zębów na przykład po leczeniu kanałowym lub do położenia jej na implancie. Wykorzystuje się je w głównej mierze ze względu na to, że doskonale imitują zwykłe zęby. Przygotowuje się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Z kolei licówki stomatologiczne to cienkie nakładki, które zakłada się od razu na zęby. Pod licówkami można ukryć trudne do usunięcia przebarwienia, np. przy zębach martwych, które nie odpowiadają na wybielanie. Licówki używa się także jako metodę poprawy małych wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy schować np. przerwę między zębami (diastemę) lub nadłamany fragment zęba.

 

Wybielanie zębów Toruń

Komentarze są wyłączone.