Stomatologia estetyczna Toruń

Pozycjonowanie stron Toruń
2 września 2020
Pozycjonowanie stron Toruń
2 września 2020
Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Nowoczesne zabiegi w stomatologii

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej bazuje na wypracowanej przez lata wiedzy stomatologów i na rozrostu technologii i technik używanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a znaczna część z nich, dostępnych jest właściwie od razu podczas jednej lub kilku wizyt w klinice dentystycznej. Współcześnie pacjenci mają do wyboru wiele technik, które usuwają przebarwienia oraz poprawiają kształt i wygląd zębów, a także uzupełniają ewentualne braki. Dzięki temu każdy pacjent, jaki pojawi się u dentysty, wychodzi z gabinetu uśmiechnięty nawet w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane oraz na czym polegają?

Digital Smile Design (DSD)

Wielu pacjentów martwi się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po pełnym leczeniu stomatologicznym. Jeszcze kilka lat temu na rezultat trzeba było czekać aż do końca leczenia oraz zupełnego wygojenia tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Współcześnie stworzono możliwość zobaczenia rezultatu pracy stomatologa nim podejmie się leczenia. Techniką tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Co to jest? Digital Smile Design to współczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pobieranych od pacjenta – to znaczy zestawu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć RTG – stomatolog dzięki specjalnemu programowi nanosi wszystkie poprawki. W tym celu stosuje tzw. linii referencyjnych dopasowuje kształt i kolory zębów i wpływ zmian na cały wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Co więcej Digital Smile Design można przeprowadzić mając już gotowy plan leczenia dentystycznego, dzięki czemu pacjent zobaczy etapy zmian albo użyć programu w roli stworzenia planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może przekazać stomatologowi jakiego rezultatu oczekuje, natomiast stomatolog wskaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą konieczne do stworzenia wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy wypełnić braki zębów nie tylko ze względu na wygląd, ale też zdrowie szczęki, już wiemy. Wielu pacjentów w tym celu decyduje się na wszczepienie implantu stomatologicznego. O ile dotąd, choć implanty są najmocniejszym oraz zdaniem stomatologów najlepszym pośród protez, cały przebieg leczenia trwał parę miesięcy, ponieważ aplikacja implantów zębowych wiąże się długim czasem zrastania implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na praktyczne zmniejszenie tego czasu. Współcześnie możliwy jest zabieg wszczepienia implantów w zaledwie jeden dzień.

Chociaż i w tym wypadku implant będzie musiał zespoić się z tkanką kostną, co wymaga czasu, za sprawą nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej pacjent opuszcza gabinet stomatologiczny ze wszpaniałym uśmiechem w jeden dzień. Dentyści opracowali w tym celu nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, jaką można założyć bezpośrednio na wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Niesie to ze sobą dwa zyski. Pacjent wychodzi z kliniki stomatologicznej z nowym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza osłania implant upraszczając jego łączenie z kością. Gdy już implant zęba w pełni zrośnie się z kością, pacjent wraca na dodatkową wizytę, podczas której stomatolog zamienia tymczasowe uzupełnienie na stałe uzupełnienie.

Wybielanie zębów nowoczesną lampą w gabinecie dentystycznym

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi sposobami wybielania zębów, wykorzystanie specjalistycznej lampy gwarantuje znacznie lepsze efekty przy nawet pojedynczej wizycie. Wybielanie usuwa wszystkie przebarwienia utworzone na skutek diety, dlatego że nawet całkowicie wyleczone zęby mogą posiadać, nieprzyjemny żółty kolor. Zaletą lampy Beyond jest technologia naświetlania, która eliminuje większość przebarwień, a do tego pozbywa się do 96% bakterii. Inną zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również widoczny wpływ na utwardzenie kompozytów dentystycznych oraz zminimalizowanie stanów zapalnych.

Co więcej sam zabieg wybielania u stomatologa jest niezwykle wygodny oraz nie pożera dużo czasu. Szczególnie ważnym elementem jest ruchomość lampy, co pozwala dotrzeć do całej jamy ustnej. Warto wspomnieć, że stomatolog może swobodnie regulować natężenie lampy oraz w ten sposób dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony oraz licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu można poprawić też za pomocą protetycznych koron i licówek dentystycznych. Korony służą wymianie zębów na przykład po leczeniu kanałowym lub do umieszczenia jej na implancie. Wykorzystuje się je przede wszystkim ze względu na to, że bardzo dobrze imitują zwykłe zęby. Przygotowuje się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Natomiast licówki stomatologiczne to cienkie nakładki, jakie zakłada się od razu na powierzchnię zębów. Licówkami można ukryć niemożliwe do wybielenia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, co nie reagują na wybielanie. Licówki sprawdzają się też jako metodę poprawy drobnych wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy ukryć np. diastemę (przerwę między zębami) lub ukruszony fragment zęba.

 

  Stomatologia estetyczna Toruń

Komentarze są wyłączone.