Stomatologia Toruń

Kupujemy dom od developera -domy na sprzedaż toruń
Jak kupić dom
15 września 2020
Izolacja termiczna dachów i poddaszy ocieplanie pianką lub wełną
Ocieplanie dachów
17 września 2020
Stomatolog toruń gabinet stomatologii estetycznej Toruń

Stomatolog toruń gabinet stomatologii estetycznej Toruń

Każdy z nas często zerkał na śnieżnobiałe uśmiechy hollywoodzkich gwiazd. Niektórzy twierdzą, że nieskazitelny uśmiech jest w stanie załatwić więcej spraw, niż nam się wydaje. W dobie instagramowych selfie warto walczyć o kondycję swojego uśmiechu. Wszyscy marzymy o idealnym uzębieniu, którym moglibyśmy się chwalić na swoich kontach na Facebooku. Na stan naszych zębów wypływają nawyki żywieniowe. Czarna kawa, czarna herbata, czerwone wino lub papierosy mają istotny wpływ na kolor naszych zębów. Dużej wagi sprawą jest także odpowiednia higiena jamy ustnej: wybielające pasty do zębów i płyny do płukania pomogą nam utrzymać zęby w dobrej formie. Na kolor naszego uzębienia w dużej mierze mają wpływ też predyspozycje genetyczne. Na szczęście stomatologia estetyczna jest współcześnie na bardzo wysokim poziomie i umożliwia nie tylko wybielać ale także korygować kształtu i wielkości zębów a nawet ich rozmieszczenia.

Licówki-dla kogo?

Twoje zęby są małe i nie pasują do twoich rysów? Masz problem z kształtem twoich zębów? Marzysz o tym, by były  proste i białe? Nowoczesne metody stomatologii estetycznej pozwolą ci osiągnąć zamierzony efekt. Dzięki stomatologii estetycznej możesz mieć piękny uśmiech od zaraz. Stomatologia estetyczna posiada duży wachlarz możliwości. Jednym z wyjść jest założenie licówek. Licówka to cienka płytka z masy ceramicznej nakładana wprost na zęby. Licówki umożliwiają zmianę kształtu, koloru a także ustawienia zębów.

Jak wygląda zabieg zakładania licówek?

Pierwszym krokiem do pięknego uśmiechu jest wykluczenie przeciwwskazań. Licówek nie należy zakładać u osób cierpiących na bruksizm (zgrzytanie zębami) lub choroby dziąseł. Z licówek muszą też zrezygnować pacjenci po leczeniu kanałowym. Jeśli nie chorujesz na żadną z wyżej wymienionych dolegliwości, kolejnym krokiem jest wyleczenie wszystkich ubytków. Aby stworzyć indywidualnie dobrane licówki, dentysta wykonuje wycisk szczęki. Na podstawie wycisku dentysta sporządza najpierw symulację uśmiechu- przedstawia ona przyszły kolor, kształt zębów.  Następnie powstaje makieta. Makieta ta jest swego rodzaju próbą, którą możemy przymierzyć. Dzięki makiecie specjalista wie, które fragmenty szczęki wymagają doszlifowania. Dzięki temu możemy cieszyć się idealnie dopasowanymi nakładkami, które będą komfortowe w użytkowaniu.Następny krok w drodze po idealny uśmiech jeśli wszystko jest dobrze dopasowane do pacjenta, to cementowanie porcelanowych nakładek . Po ostatecznych poprawkach dokonanych na makiecie, licówki są cementowane na stałe.

Licówki- jak wybrać najlepsze?

Znajdziemy kilka rodzajów nakładek na zęby:

  • Kompozytowe- stosunkowo niski koszt, skomponowane  skomponowane z kilku składników. Ich koszt to od 200-400 zł za jedną nakładkę.
  • Akrylowe- zwykle tymczasowe, grubsze i cięższe niż licówki porcelanowe, dosyć słaba trwałość.
  • Ceramiczne- ich twardość kilkukrotnie przekracza twardość szkliwa, są trochę droższe, ale ich trwałość jest największa. Przedział cenowy to 600- 2500 zł.

Wybielanie- czy warto zainwestować?

Wysoki poziom technologii stomatologii estetycznej umożliwia nie tylko wyprostować krzywe zęby. Każdy z nas chce o idealnie białych zębach. Istnieje sporo alternatyw by uzyskać hollywoodzki uśmiech. Oto najczęstsze z nich:

  1. Lampa Beyond

Proces wybielania za pomocą lampy rozpoczynamy od usunięcia kamienia i osadów. Zabieg ten przeprowdza się w gabinecie dentystycznym, przed wybielaniem. Następnym zadaniem jest nałożenie specjalistycznego żelu wybielającego. Specyfik ten jest aktywowany przez światło lampy. Cały zabieg wybielania trwa około 30 minut, z usuwaniem kamienia spędzimy u dentysty około 2 godziny. Jaka jest cena wybielania zębów u stomatologa? Koszty wybielania oscylują wokół 1000 zł. Jak długo utrzymują się efekty? Dentyści zapewniają, że efektami będziemy się cieszyć przez minimum trzy lata!

  1. Żel wybielające z nakładkami do domowego użytku

Kolejnym metodą na uzyskanie idealnie białych zębów jest zastosowanie w specjalny żel wybielający z nakładkami. Zestaw dostaniemy w większości gabinetów stomatologii estetycznej razem z zaleceniami co do użycia od fachowca. Najczęściej nakładki należy nosić przez dwie godziny dziennie. Cały proces wybielania trwa siedem dni. Ile kosztują wybielające nakładki? Koszt nakładek wybielających to około 700 zł, zatem jest to wersja tańsza niż zabieg u profesjonalisty. Efekty wybielania „domowego” są podobne do tych, które uzyskamy u dentysty.

  1. Piaskowanie

Przeraża cię myśl o tym, że miałbyś mieć piasek w ustach? Nie musisz się martwić! Piaskowanie to całkowicie  bezpieczny zabieg. Polega on na ciśnieniowe wyrzucanie piasku na zęby. Piaskowanie polecane jest osobom, które palą papierosy. Zabieg pozwala pozbyć się płytki nazębnej i przebarwień. Proces ten sprawia, że zęby są wybielone i gładsze, dzięki czemu łatwiej obronią się przed próchnicą. Piaskowanie trwa około 30 minut a jego cena jest relatywnie niska- wynosi ona około 100 zł.

www.stomatologia-torun.pl

Komentarze są wyłączone.