Termosy obiadowe, niezbędne do pracy jak i w podróży.

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń
Lifting – metody wykonywania zabiegów
24 września 2019
Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki
Gabinet kosmetyczny – Najnowsze zabiegi laserowe
25 września 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy nie są nowością i na półkach widzimy je od lat, a dokładnie od około roku 1900, jest to stosunkowo długi czas od kiedy zaczęły być produkowane. Schemat działania termosu zaprojektowało dwóch wynalazców- Jacques-Arsène d’Arsonval oraz Jamer Dewar, a nazwa pochodzi od greckiego wyrazu ,,therme” oznaczającego ciepło. Wszyscy są świadomi czym jest termos, jednak znikoma część osób wie jak on dokładnie działa. Jest to ,nazwijmy, akcesorium, wykonane z podwojonych ścian, pomiędzy którymi jest przestrzeń próżni termicznej. Ścianki są bardzo cienkie i dzięki temu wymieniają one niezauważalną ilością ciepła. Strata ciepła jest także ograniczana przez przewodzenie oraz zewnętrzną część, która oprawiona jest obudową odpierającą światło. Całość sprawia, że termos podtrzymuje nasze danie lub napój w idealnej temperaturze przez długi okres czasu. Dzisiaj na rynku znajdziemy tysiące rodzai termosów, mamy możliwość przebierać w barwach, wielkości, okazji, termosów z dodatkami lub bez.

Termosy różnią się także rolą, na przykład, istnieją termosy klasyczne, znane wszystkim, o zwykłym wyglądzie, służące do przechowywania napoi, takich jak kawa lub herbata oraz termosy obiadowe, inaczej termosy do żywności, do utrzymywania ciepła zup czy dań i są ciekawym rozwiązaniem. Termosy obiadowe odróżniają się od tych zwykłych przede wszystkim, to znaczy są one ,co najważniejsze, sporo bardziej pojemne, po drugie mają całkiem inną budowę, niższe, mają szerszy wlew i są bardziej skomplikowane. Jeśli chodzi o funkcjonowanie, nie znajdziemy tutaj żadnej odmienności.Tego rodzaju termosy są idealne w pracy i na wycieczkach. Spędzając mnóstwo czasu w pracy z niemożnością przyrządzenia sobie ciepłego posiłku, świetnym pomysłem jest przygotowanie sobie posiłku w domu i przechowanie go w termosie. Kolejna sytuacja, wycieczka, bez różnicy czy szkolna, rodzinna czy w samotności, w góry, nad morzem, zwiedzając miasta czy wsie, możemy zabrać ze sobą ukochane posiłki, bez konieczności spędzania dnia jedząc tylko i wyłącznie przekąski. W pracy, i również na wycieczce jest to potrzebne, gdyż wykonując wysiłek czy to fizyczny czy psychiczny, nasze ciało potrzebuje nie byle jakiego posiłku, aby móc bez większych trudności działać przez kolejne kilka godzin.

Aby wybrać idealny dla siebie termos, powinno się zapoznać się z ofertą jaką znajdziemy w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Termosów jest tak dużo, że często jest ciężko zdecydować. Znaczącą role przy decyzji ma oczywiście cena, która waha się od około 30 złotych do aż 400 złotych. Widzimy, że jest to niemała rozbieżność cenowa. Istnieje takie przekonanie, że dobry termos, który przetrzyma więcej niż jeden sezon musi sporo kosztować. Istotną kwestią jest także materiał, z którego nasz produkt jest wykonany. Są termosy plastikowe, które jednak słabo trzymają temperaturę oraz termosy szklane i stalowe, które bez zarzutów sobie radzą. Termosy stalowe są najbardziej popularna, z tego powodu, że te ze szkła nie są tak trwałe. Następna rzecz jaką powinno się obadać przed nabyciem jest korek, przez który może uciec ciepło. Korek może być działający samoistnie, z gwintem lub hybrydowy. Na wyprawę w chłodniejsze miejsca idealnym będzie ten automatyczny, bo to przez ten rodzaj ucieka najmniej ciepła. Jeśli chodzi o wielkość, to termosy obiadowe przeważnie nie są bardzo pojemne; produkowane są tak, aby pomieścić posiłek dla jednej osoby. Jeśli nasz termos zamierzamy zabrać na wyprawę powinno się pomyśleć o wygodzie trzymania; aby nie było to problemem. Do wyboru mamy termosy z klasyczną powłoką zewnętrzną, wykonaną z metalu oraz profesjonalnie wykonane termosy wyższej jakości o chropowatej powłoce. Dzięki takiemu zabiegowi mamy pewność, że termos nie wypadnie się nam z dłoni; dodatkowo, prezentują się one o wiele ciekawiej.

Jakie mamy możliwości przy korzystaniu z tego rodzaju akcesorium? Termosy obiadowe, czy tak zwane food jug’i, są projektowane, z myślą o, jak sam termin wskazuje, gorących posiłkach. Jakie dokładnie posiłki możemy w nich przechowywać? Mogłoby się wydawać, że w tego rodzaju ,,pojemniku” można przechowywać tylko zupy, co jest oczywiście błędnym stwierdzeniem, ponieważ służą one również do przechowywania dań jednogarnkowych, takich jak bigos czy gulasz.Co ciekawe, świetnie służą w przenoszeniu potraw zimnych. Są one zaopatrzone w zakrętkę, która świetnie funkcjonuje jako talerz. Food jug’i mają jednak pewna wadę, trzymają one temperaturę o wiele krócej niż tradycyjne termosy na kawę i herbatę, jest to tylko 4-6 godzin. W niektórych sklepach znajdziemy specjalne termosy długo trzymające temperaturę, są one oczywiście sporo droższe.

Termosy obiadowe są dość nowe na rynku, ale w ekspresowym tempie stały się popularne i chętnie kupowane. Chcąc poprawić jakość swojego odżywiania w pracy świetnym pomysłem jest zaopatrzenie się w tego rodzaju akcesorium.Natomiast w czasie dłuższych wypraw na łono natury, termos jest często jedyną możliwością na zjedzenie czegoś wartościowego i ciepłego oraz na rozgrzanie się. Food jug’i mają mnóstwo zalet, takich jak: pakowność idealnie stworzona, aby zmieścić cały posiłek; posiadają duży otwór wlewowy, który umożliwia łatwe mycie oraz zręczne korzystanie sztućców przy jedzeniu bezpośrednio z termosu; większość świetnie radzi sobie z izolowaniem ciepła, mamy możliwość więc cieszenia się z gorącego jedzenia przez długi okres czasu. Nie można zapomnieć jednak, że takie termosy nie są wieczne i chcąc nie chcąc po dłuższym użytkowaniu należy je zmieniać.

Zapraszamy do sklepu https://www.kubek-termiczny.pl/termosy-turystyczne-i-obiadowe/

Komentarze są wyłączone.