Gabinet kosmetyczny – Najnowsze zabiegi laserowe

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termosy obiadowe, niezbędne do pracy jak i w podróży.
25 września 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Odchudzanie i ujędrnianie skóry podczas jednego zabiegu – Endermologia LPG
25 września 2019
Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Obecnie praktycznie każdy nowoczesny gabinet kosmetyczny udostępnia wiele interesujących zabiegów, które nie tylko troszczą się o skórę, ale również modelują figurę, eliminują cellulit, tłuszcz nadmierne owłosienie oraz promują medycynę anti-aging. Wszystkie te elementy są możliwe dzięki postępowi technologii, które dają ciągle nowsze oraz skuteczniejsze rozwiązania przeciwko starzeniu się, problemom skóry czy nadwadze. Co więcej, nowoczesne metody powodują, że zabiegi stają się co raz mniej inwazyjne, dzięki czemu nie nadwyrężają już zdrowia pacjentów, a dają niezwykłe rezultaty. Znaczna część gabinetów kosmetycznych cieszy się doskonałymi opiniami na temat dostarczanych usług, płynącymi z zabiegów wysokiej klasy.

ZABIEGI OFEROWANE PRZEZ NOWOCZESNY GABINET KOSMETYCZNY

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Pośród nowoczesnych zabiegów nie może zabraknąć takich rozwiązań, które mają za zadanie odświeżenie i oczyszczanie skóry. Wypielęgnowana skóra jest znacznie bardziej podatna na wpływ innych kosmetycznych zabiegów, a do tego jest znacznie bardziej estetyczna i promienna. Usuwanie zaskórników, niedoskonałości, łoju i martwego naskórka pozytywnie oddziałuje na jej wygląd i zdrowie. Zwykle używane w tym celu w gabinetach kosmetycznych działania, mają za zadanie otwarcie porów oraz usunięcie z nich nieczystości. Najprostsza metoda polega na pracy kosmetyczki, która manualnie wyciąga nieczystości z uprzednio otwartych porów przez nacisk na skórę. Możliwe jest również oczyszczanie chemiczne, które zużywa kwasy w odpowiednich stężeniach. Pozostałe metody z reguły angażują pracę specjalnych urządzeń. Przykładowo maszyna do zabiegu mikrodermabrazji ściera warstwy martwego naskórka i wciąga je do wewnątrz. Jedną z najbardziej innowacyjnych metod w dziale kosmetologii jest peeling kawitacyjny, który wykorzystuje siłę ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najbardziej znanym zabiegiem mocno odnawiającym jest mezoterapia igłowa. To dzięki niej dawane są skórze wartości odżywcze i regenerujące, które pobudzają organizm do uaktywniania procesów odnowy oraz do produkcji elastyny i kolagenu. Mezoterapia wykonywana jest poprzez wstrzykiwanie gotowych koktajli z aminokwasów, kwasu hialuronowego, wyciągów z roślin i witamin, które mają niezwykły, dodatni wpływ na kondycję skóry. Tego rodzaju działania przywracają skórze jędrność i elastyczność oraz zwalniają proces starzenia.

W tym zakresie często wykorzystuje się również materiał nazywany osoczem bogatopłytkowym. Wydziela się ono z krwi pacjenta i ma rewelacyjny wpływ na autoregenerację. Komórki macierzyste udoskonalają wygląd skóry, jej elastyczność oraz gęstość, a także usuwają zmarszczki. W ten sposób odnawiane są zniszczone komórki, zwiększa się produkcja kolagenu, a także rozrost naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi wyszczuplania sylwetki szczególnie interesują tych, którzy chcieliby pozbyć się niepotrzebnego tłuszczu, w głównej mierze z obszarów, które są niepodatne na aktywność fizyczną oraz opracowane diety. Współczesna technologia pozwoliła opracować metody, dzięki którym komórki tłuszczowe zostają podzielone, przechodzą w stan płynny, ze względu na co o wiele łatwiej je odessać lub przesłać do wątroby, a stamtąd zazwyczaj usuwane są za pomocą naturalnych procesów metabolizmu. Tego rodzaju zabiegi zwykle mają też dodatkowe dobre efekty, na przykład: stymulują produkcję kolagenu albo wspomagają likwidowanie toksyn. Zazwyczaj w taki sposób można także pożegnać cellulit, zminimalizować blizny, zmarszczki czy rozstępy.

Istnieje kilka nowatorskich sposobów formowania sylwetki oraz wspierających odchudzanie. Zalicza się do nich np. endermologia, która za pomocą specjalnie opracowanych rolek rozmasowuje ciało i rozbija komórki tłuszczu. Inna metoda, czyli kriolipoliza działa na zasadzie zamrażania i niszczenia komórek tłuszczowych w temperaturze nie spadającej poniżej -10°C. Z kolei kawitacja ultradźwiękowa działa dzięki mocy ultradźwięków. Istnieją również metody wykorzystujące laser lub iniekcję. Zzwyczaj te zabiegi nie są inwazyjne i dają widoczne efekty: możliwe jest zlikwidowanie nawet 45% tkanki tłuszczowej, jednak nie mogą one zastępować ćwiczeń oraz właściwej diety, a jedynie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Chociaż lasery są w kosmetologii znane od dawna, wciąż odnajdują lepsze oraz skuteczniejsze zastosowania, dzięki rozwojowi oraz co raz bezpieczniejszemu działaniu. Gabinety kosmetyczne oferują nowatorskie zabiegi laserowe, które działają na różne obszary ciała oraz tak samo różne problemy. Najpopularniejsza jest depilacja laserowa, która likwiduje niechciane owłosienie z praktycznie każdego miejsca na ciele na długi czas. Zabiegi laserowe zwalczają również problemy skórne: usuwają trądzik, niszcząc bakterie odpowiedzialne za stany zapalne albo usuwają przebarwienia, wynikające ze względu na nagromadzenie melaniny (barwnika) w tym samym miejscu. Pozostałe zabiegi laserowe umożliwiają zamykanie widocznych naczynek krwionośnych albo są doskonałym sposobem na odmłodzenie.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Produkcja elastyny i kolagenu bezpośrednio oddziałuje na kondycję skóry i jednocześnie ją odmładza. Z tego względu wiele zabiegów dodatkowo oddziałuje na zwalnianie starzenia się skóry. Istnieją również zabiegi, które bezpośrednio odmładzają skórę, sa to np. zabiegi z osoczem bogatopłytkowym, mezoterapia albo liftingi. Obecne metody liftingujące, stosują nowatorskie sposoby oraz technologie, dzięki którym nie muszą być inwazyjnymi zabiegami chirurgicznymi. Dla przykładu liftingi HIFU – skutkujące dzięki ultradźwiękom albo za pomocą nici liftingujących – wprowadzanych w głębokie warstwy skóry, aby podnosiły oraz trzymały odpowiednie partie skóry.

https://www.beautymedica.pl/cennik/

Komentarze są wyłączone.