Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Ważne pełnomocnictwa
28 października 2019
Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Implantologia jest aktualnie najnowocześniejszą dziedziną stomatologii. Polega na uzupełnianiu i odbudowie braków w uzębieniu. Implant to sztuczny korzeń zęba wykonany indywidualnie, zazwyczaj z tytanu, imitujący wyrwany lub utracony wcześniej korzeń naturalny. Stomatologiczny implant zębowy umożliwia zamocowanie nowej korony zębowej w miejsce brakującego zęba. Implanty umieszcza się w kość wyrostka zębowego.

Korona sztucznego zęba mocowana jest na dobre i dobierana kolorem i teksturą do pozostałych zębów, by zminimalizować widoczność ubytku. Implanty zębowe mogą imitować zęby pojedynczo, a także łuki zębowe. Implanty podnoszą komfort pacjenta przy wysokim standardzie jakości. Chirurg stomatolog dobiera najwłaściwsze z możliwych uzupełnień osobno dla każdego pacjenta. Po zabiegu implanty widziane są jak naturalne zęby.

KIEDY STOSOWAĆ ?

Wszelkie braki zębowe zaleca się do bezzwłocznego odbudowania. Wskutek utraty zęba zwiększa się ryzyko wytworzenia się problemów zdrowotnych. Sąsiednie zęby mogą pochylać się z zębodołu czego powodem jest brak podparcia. Ponadto zwiększa się obciążenie, co prowadzi do ich ścierania. W miejscu braku zęba zanika kość, przez co później może dojść do wypadania zdrowych zębów. Zaburzony układ żucia negatywnie oddziałuje na stawy, co przyczynia się do nawracających migren oraz trudności ze snem i mową.

Zwykle implanty stosuje się w wypadku braku pojedynczych zębów albo z uwagi na walory estetyczne. Braki powodują zmiany w rysach twarzy. Ma ona charakterystyczny starczy wygląd: zapadnięta żuchwa, cienkie usta oraz liczne zmarszczki. Ponadto implanty zębowe zastępują protezy, które są często źle dopasowane i przeszkadzają w trakcie jedzenia.

PROCEDURA WSZCZEPIENIA IMPLANTU

Początkowym etapem jest wizyta u chirurga stomatologa, w trakcie której realizuje się dogłębną analizę pacjenta i możliwych przeciwwskazań do zabiegu.

Następnie odbywa się wszystkie potrzebne badania, tak aby wykluczyć choroby, które mogłyby być przeszkodę. Zasadnicze są badania związane ze stanem kości.

Dopiero po przeprowadzeniu wszystkich konsultacji i badań chirurg stomatolog aplikuje implanty. Sam proces trwa kilkadziesiąt minut. Dzięki użyciu znieczulenia miejscowego, proces nie boli. Podczas standardowego zabiegu świdruje się w kości otwór, gdzie stomatolog wprowadza implant.

RODZAJE IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Typ implantów zawsze ustala lekarz , a przed wyborem obowiązkowa jest konsultacja. Najbardziej znane z nich i najczęściej aplikowane są implanty tytanowe. Tytan zapewnia ciągły okres użytkowania. Wadą tytanowych implantów stomatologicznych jest ich estetyka. Choć implant nie powinien być odsłonięty, w niektórych przypadkach dochodzi do obniżenia się linii dziąseł , co prowadzi do uwidocznienia srebrnoszarego koloru implantu.

Alternatywą dla tytanowych implantów są implanty cyrkonowe, nazywane też implantami ceramicznymi. Uznawane są za najbardziej estetyczną metodę, ponieważ imitują naturalną tkankę zęba i są bardziej odporne na ścieranie oraz wpływ czynników zewnętrznych – przykładowo korozję, a także zmiany temperatury otoczenia.

ZALETY IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Implanty są głównie trwałym i silnym uzupełnieniem zębów. Wyglądają i funkcjonują jak zęby naturalne, zapewniają pełen komfort, dzięki czemu usuwają niepewność tak, jak jest w wypadku źle dopasowanych protez. Nie ma potrzeby szlifowania zdrowych, sąsiednich zębów, tak jak w wypadku mostów protetycznych. Dodatkowo zabezpieczają przed zanikaniem kości, następującym po utracie zębów. Odtwarzają prawidłowe funkcje żucia, co umożliwia spożywanie pokarmów bez ograniczeń.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Przed zabiegiem wstawienia implantu wymagane jest wykonanie szeregu badań. Lekarz stomatolog ocenia ilość oraz jakość kości, a także stan pozostałych zębów. Zazwyczaj organizm dobrze przyswaja implanty, jednak istnieje wiele przeciwwskazań.

Absolutnym przeciwwskazaniem są ciąża oraz nieustabilizowana cukrzyca. Możliwość wstawienia implantów odbierają też choroby psychiczne oraz schorzenia niszczące organizm: nowotwory, narkomania, AIDS, alkoholizm. Do tego choroby jamy ustnej i przyzębia, takie jak parodontoza, mogą utrudniać przyjęcie implantu .

IMPLANTY ZĘBOWE – MOŻLIWE POWIKŁANIA

Implanty są ciałem obcym i ze względu na to, możliwe jest ryzyko odrzucenia. Właściwy zabieg zmniejsza to ryzyko. Najcześciej występującymi nieprzyjemnymi skutkami procesu leczenia są dyskomfort, opuchlizna tkanek i zasinienie. Może wystąpić również ból, na który przepisuje się leki przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. W przypadku zwiększenia się węzłów chłonnych, gorączki czy bólu gardła należy jak najszybciej umówić się na wizytę do stomatologa na konsultację.

CENY IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Wszczepienie implantów to jeden z najbardziej kosztownych zabiegów z dziedziny stomatologii.

Ceny są zróżnicowane i wynikają z wielu zmiennych. Oscylują między 1600 do nawet 5 000 zł za pojedynczą śrubę. Do kosztu należy również doliczyć cenę diagnostyki, zabiegu, łącznika protetycznego, śruby gojącej i korony protetycznej. Ceny koron też są rozmaite i uzależnione od ich typu. Im solidniejsze i bardziej estetyczne tym cena rośnie. Może to być wydatek rzędu od 600 do 1 200 zł.

Po przeliczeniu nakład pełnego zabiegu sięga od 4 do 8 tysięcy zł.

Komentarze są wyłączone.