Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania
Poduszka ortopedyczna – do spania na co dzień
15 lutego 2019
JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

Stopy są ciężkie w pielęgnacji. Jest to części, na których noszony jest cały ciężar naszego ciała. Nierzadko zapominamy o systematycznej pielęgnacji stóp. Efektem tych zaniedbań niejednokrotnie są takie problemy jak m. in.: haluksy, odciski a nawet infekcje grzybicze. Jak zatem dbać o stopy? Poniżej prezentujemy kilka skutecznych metod.

KĄPIELE SOLNE

Moczenie stóp w wodzie z solą nie tylko usuwa obrzęki, ale także zmiękcza skórę. Kąpiele polecane są w szczególności kobietom, które zmuszone są często nosić obuwie na szpilkach. Szpilki męczą na stopy, dlatego trzeba starać się o ich odpowiednią regenerację. Kąpiele solne to nie tylko odprężenie ale także wsparcie w pielęgnacji skóry stóp. Do wody można też dodać różne preparaty o działaniu nawilżającym, przeciwbakteryjnym np. różnego rodzaju olejki. Działanie przeciwzapalne ma olej z drzewa herbacianego. Przeciwbakteryjnie działa też propolis.

WYGŁADZANIE

Istotnym elementem pielęgnacji stóp jest regularne ścieranie zrogowaciałego naskórka. Nie należy do tego wykorzystywać pumeksu. Dlaczego pumeks jest niebezpieczny? Ponieważ ze względu na swoją specyficzną porowatą powierzchnię sprzyja rozkwitowi bakterii. Jeśli upieramy się na używanie pumeksu, nie zapominajmy o tym, aby po jednorazowym wykorzystaniu wylądował w koszu. Bardziej bezpiecznym rozwiązaniem jest zakup kosmetycznej tarki- można ją łatwo wyczyścić i użyć ponownie. W drogeriach znajdziemy też mnóstwo specjalistycznych preparatów peelingujących, które są bogate w oleje, które szybko radzą sobie ze złuszczaniem.

NAWILŻANIE STÓP

Stopy jest dosyć problematyczna głownie dlatego że zawiera znikomą ilość gruczołów łojowych. Przez to łatwo ulega rogowaceniu. Nawilżanie to najważniejszy element pielęgnowania o skórę stóp. Kosmetyki nawilżające trzeba stosować codziennie. Wesprze to warstwę lipidową i pomoże zmiękczyć na skórę stóp. Dla mocno zrogowaciałej skóry warto pomyśleć o maskach nawilżających: nakłada się je na noc, by rano móc podziwiać doskonale gładkie stopy.

PEDICURE

Pielęgnowanie stóp to nie tylko troska o gładką skórę. Warto zadbać także o paznokcie. Systematyczne obcinanie paznokci to podstawowy zabieg. Oprócz obcinania ważne jest też odpowiednie piłowanie. Nie należy obcinać paznokci zbyt krótko, ponieważ mogą boleśnie wrastać w palce. Kolejnym krokiem do pięknych stóp jest też opiłowanie rogów paznokci.

JAKIE SĄ NAJCZĘSTSZE PROBLEMY Z PIELĘGNACJĄ STÓP

PĘKAJĄCE PIĘTY

Wzmożone przesuszanie skóry to bardzo często rezultat niedoboru witaminy A. Dobrym trickiem na tę dolegliwość są odprężające kąpiele solne. Sklepy kosmetyczne oferują też kolosalny wybór kremów gojących, które skutecznie poradzą sobie wszystkie podrażnienia.

ODCISKI I NAGNIOTKI

Odciski i nagniotki są uporczywym ale także popularnym problemem. To zrogowacenia o stożkowatym kształcie. Bywają bardzo bolesne, dlatego że wbijają się w ciało. Odciski najskuteczniej zlikwiduje podolog, jednak warto też spróbować wyeliminować je przy pomocy domowych sposobów. W tym celu trzeba zaopatrzyć się w płyn na odciski. Zanim zastosujemy płyn, odmoczmy stopy w ciepłej wodzie z solą. Taka kąpiel musi potrwać nie mniej niż 15 minut. Następnym krokiem jest smarowanie odcisku specjalnym preparatem. Następnie powinno się złuszczyć zrogowaciałą skórę pumeksem i zniszczyć rdzeń odcisku.

NADMIERNA POTLIWOŚĆ

Skóra stóp jest dosyć problematyczna przede wszystkim dlatego, że zawiera większą ilość gruczołów potowych niż łojowych. Co trzecia osoba ma problem z nadmiernym poceniem się stóp. W tym wypadku najważniejsza specjalna higiena. Pielęgnację usprawniają liczne kosmetyki zaprojektowane dla osób, które borykają się z silną potliwością stóp. Przydatnym będzie więc zakupienie talku lub dezodorantu do stóp. Jeśli to możliwe, trzeba także zmienić buty: podczas pracy nosić lżejsze obuwie. Dużą pomocą mogą okazać się solne kąpiele z dodatkiem ziół. Najlepsze z nich to m. in. olejek herbaciany i propolis.

HALUKSY- PROBLEM NIE TYLKO ESTETYCZNY

Codziennie musisz nosić buty na obcasach? Czy zdajesz sobie sprawę z tego jak męczy to twoje stopy? Haluksy są dużym problemem. To zwyrodnienia kości palucha, które powodują dyskomfort i deformacje kości stopy. Nadmiernie obciążony palec często wykrzywia się do środka. Rozwojowi tego schorzenia sprzyjają nie tylko szpilki ale też obuwie z czubkiem. Palce stopy znajdują się wtedy w nienaturalnym położeniu, przez co ulega silnym obciążeniom. W jaki sposób zapobiec haluksom? Istnieje kilka sposobów, jednak tylko niektóre są skuteczne. Jednym z rozwiązań są dystraktory nocne- korygują one położenie palucha. Zakłada się je jednak jedynie na noc, dlatego ich skuteczność jest znikoma. Dystraktory „nie uczą” bowiem stopy do prawidłowej działania w ciągu dnia, dlatego deformacje stopy stale pogłębiają się. Najskuteczniejszym rozwiązaniem przy tym schorzeniu są ortopedyczne wkładki na haluksy. Indywidualne wykonanie dla każdego pacjenta oraz odpowiednie ćwiczenia rehabilitacyjne pomagają w osiągnięciu najlepszych rezultatów leczenia.

APARAT NA HALUKSY

Komentarze są wyłączone.