Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – wymrażanie tkanki tłuszczowej
25 października 2019
Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Ważne pełnomocnictwa
28 października 2019
Depilacja laserowa przegląd technologii

Depilacja laserowa przegląd technologii

Współcześnie gładkie ciało bez niepotrzebnego owłosienia jest marzeniem, które pragnie osiągnąć wiele osób. Z tego powodu, dostępne są odmienne sposoby usuwania włosów. Najważniejszymi cechami, jakimi powinna charakteryzować się depilacja dobrej klasy są trwałość, żeby włosy nie odrastały ponownie za szybko oraz skuteczność, żeby metoda usuwała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowocześniejszym i obecnie najbardziej efektywnym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która daje długotrwałe efekty. Wszystko zawdzięczają nieustannie rozwijającym się technologiom i sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest szczególnie polecana tym osobom, które mają włoski podatne na wrastanie w skórę (te ciężko usuwa się innymi metodami) oraz pojawiania się drobnych stanów zapalnych i krostek. Depilację laserową zwykle trzeba ponawiać, jednak seria zabiegów pozwoli pozbyć się włosów nawet na kilka lat.

RODZAJE DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest możliwe dzięki różnym metodom. Zadaniem ich wszystkich jest przyniesienie długiego efektu gładkiej skóry. Od innych sposobów usuwania owłosienia, depilację metodami laserowymi odznacza to, że usuwają nie tylko samą konstrukcję włosa w jego górnej części, ale również pozbywa się cebulki, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej znana metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa przy wykorzystaniu energii cieplnej, której źródłem jest laser. Światło emitowane przez laser trafia do mieszka włosowego, gdzie jest absorbowane przez mieszczącą się w środku melaninę. To sprawia, że struktura włosa ulega zniszczeniu, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tą metodą należy powtarzać, dlatego że laser naświetla tylko te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostowej. Trzeba więc poczekać aż włosy, jakie były wcześniej w fazie uśpienia znajdą się w fazie wzrostu. Depilacje laserową można przeprowadzać z przerwą kilku tygodni, w niektórych przypadkach kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru skóry.

Uzyskanie trwałych efektów wymaga przeprowadzenia od 3 do 6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się nawet przez kilka lat. Oznacza to absolutną skuteczność i trwałość zabiegu. Możliwe są także zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w roku. Ponadto ta metoda daje komfort i poczucie pewności, a także zwalnia od potrzeby nieustannego (nawet codziennego) usuwania włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Minusem jest to, że może się nie sprawdzić w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę wykonuje się dzięki specjalnej maszynie, która przy użyciu cienkiej igły emituje niewielkie natężenie prądu stałego i tym sposobem uszkadza mieszek włosa. Igła musi zostać wbita w każdą cebulkę włosa, dlatego że ta metoda usuwa włosy oddzielnie. Średnio włos jest uszkadzany przez 30 sekund. Z tego względu elektroliza jest długotrwałym zabiegiem. Zwykle zależy to od obszaru i ilości włosków, jakie mają być poddane zabiegowi. Ta metoda depilacji może powodować drobne uszkodzenia skóry, ale one powinny zaleczyć się po kilku dniach.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najlepszych metod depilacji i najbardziej skutecznych wśród innych technik. Dzięki niej, z niedużym poświęceniem, można pozbyć się niechcianego owłosienia z twarzy, pach oraz innych części ciała. Tak samo jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, niekiedy zabieg elektrolizy należy ponowić w gabinecie kosmetycznym, ze względu na różne tempo wyrastania włosów. Ponadto sprawdza się na ciemnych i na jasnych włosach, dlatego że zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny w strukturze włosa, a przynosi zadowalające efekty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, w porównaniu sposobu działania, jednak różni się pod paroma względami. Przede wszystkim urządzenie, za pomocą którego termoliza jest wykonywana emituje zmienny prąd o niskim natężeniu, a o wysokiej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, który uszkadza strukturę włosa do samej cebulki. Ponadto igła pozostaje w mieszku włosowym na około 1-2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas zabiegu. To sprawia, że termoliza zdecydowanie bardziej nadaje się do usuwania włosów z dużych obszarów (np. z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta metoda depilacji również może pozostawić po sobie niewielkie uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które powinny ustąpić po kilku dniach od zabiegu. Termoliza usuwa jasne i ciemne owłosienie, a jej skuteczność jest porównywalna do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, jakie usuną wszelkie włosy, zniszczone cebulki włosów zapobiegają ponownemu wzrostowi włosa, co oznacza, że ta metoda jest bardzo trwała.

Blend

Blend ma w sobie cechy termolizy i elektrolizy, dlatego że zastosowuje zarówno słabe natężenie prądu stałego oraz połączenie zmiennego prądu i wysokiej częstotliwości. To daje tej technice wyższość nad innymi i ze względu na to jest najbardziej skuteczną metodą depilacji. W ten sposób zniszczone mieszki włosowe, nie regenerują się, co oznacza, że włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest jednak zabiegiem długotrwałym, ze względu na co wykorzystuje się go w obszarze mniejszych powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi należy go ponowić, dlatego że włosy da się usunąć tylko w fazie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl

Komentarze są wyłączone.