Odchudzanie i ujędrnianie skóry podczas jednego zabiegu – Endermologia LPG

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki
Gabinet kosmetyczny – Najnowsze zabiegi laserowe
25 września 2019
Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – wymrażanie tkanki tłuszczowej
25 października 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG to nowatorski zabieg, którego celem jest ukształtowanie sylwetki, poprzez walkę z niechcianą tkanką tłuszczową, rozstępami czy cellulitem. Ten nowoczesny patent to odmiana mechanicznego masażu, wykonywanego przy zastosowaniu specjalnej głowicy, jaki daje klientkom niezwykły komfort i relaks. Takie leczenie jest kompletnie bezinwazyjne oraz pomaga w wygładzeniu skóry już po kilku zabiegach. Zostało stworzone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, którzy marzą o pięknej sylwetce bez wyczerpujących ćwiczeń i ścisłej diety. Endermologię można stosować na całym ciele lub miejscowo na przykład na udach, pośladkach, brzuchu czy twarzy.

Jak wygląda zabieg?

Endermologia LPG wykonywana jest przez odpowiednio przeszkolonego lekarza lub kosmetologa. Każdy zabieg poprzedza rozmowa, w trakcie której specjalista przeprowadza z pacjentem niedługi wywiad, dzięki któremu pozna ogólny stan zdrowia, styl życia i wniknie w problem oraz idące za nim oczekiwania.

Przeznaczona do wykonania zabiegu maszyna, została zaopatrzona w opatentowane rolki umieszczone w głowicy. Proces masażu działa na zasadzie zasysania i ugniatania skóry w kilku kierunkach o regulowanej sile, który wzmaga proces uwolnienia tłuszczu (lipozy), przyspiesza krążenie krwi i przemianę materii, a także wspomaga usuwanie toksyn z organizmu i produkcję elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego.

Na czas trwania zabiegu pacjent ma specjalny jednoczęściowy kostium, który dba o komfort i przeciwdziała szczypaniu skóry czy zaciąganiu włosków, a przy tym ułatwia przesuwanie rolek. Odpowiednio wyregulowana i dopasowana do pacjenta siła masażu sprawia, że do zabiegu nie potrzeba znieczulenia, jest kompletnie bezbolesny, a jego działanie wpływa na dobre samopoczucie. Zazwyczaj zabieg trwa od 30 do 45 minut, a dla wypracowania doskonałych efektów zalecane jest przyjecie serii 10 – 20 zabiegów, wykonywanych nie częściej niż 2 – 3 razy w tygodniu.

Co się dzieje po zabiegu?

Endermologia LPG przynosi wiele dobrych efektów. Już po 3 wizytach u specjalisty, są one zauważalne: zlikwidowany nadmiar tkanki tłuszczowej wyraźnie wpływa na zmniejszenie obwodów kolejnych partii ciała, a tym samym na wygląd sylwetki, która wspaniale się modeluje i wyszczupla. Co więcej cellulit zostaje pomniejszony, a blizny, rozstępy oraz zmarszczki są o wiele mniej zauważalne i mocno wygładzone. Endermologia LPG ma też doskonały wpływ na skórę. Pomaga ją ujędrnić i rozświetlić, co sprawia, że skóra nie jest już wiotka, a odnowiona i odmłodzona. Innymi efektami zabiegu są pobudzenie krążenia limfy i krwi, zminimalizowane obrzęki i ogólne rozluźnienie mięśni. https://www.beautymedica.pl/zabiegi/endermologia-lpg/

Pielęgnacja ciała po zabiegach

Po zabiegu endermologii LPG mogą pokazać się nieliczne siniaki, a na 3 lub 4 dni skóra może stać się miejscowo nadwrażliwa na dotyk, z tego powodu niezwykle ważne jest zachowanie odpowiedniej pielęgnacji. Jest to także istotne ze względu na to, że poprawna dbałość o samopoczucie i stan zdrowia pomoże w zachowaniu skutków endermologii na dłużej.

Trzeba w głownej mierze pić dużo, zaleca się od 2 do 2,5 litra, wody niegazowanej, która wspiera usuwanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu. Równie ważne jest przestrzeganie zdrowej diety. Przede wszystkim dobre będzie pożywienie z małą zawartością sodu, soli, tłuszczów i niewielkim indeksem glikemicznym.

Zachowaniu ciągłych efektów endermologii służy także systematyczna fizyczna aktywność. Trzeba jednak pamiętać, żeby nie przemęczać organizmu i uprawiać lżejszą formę gimnastyki, która pomoże w zachowaniu zdrowia i sprawności, a także przyczyni się do ciągłego spalania tłuszczu.

Należy też zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry, szczególnie w partiach, gdzie były obecne cellulit, blizny albo rozstępy. W tym celu warto stosować kremy lub emulsje ujędrniające. Ich składniki pomnożą działanie oraz zwiększą satysfakcje z zabiegu.

Zalecane jest, aby po zakończeniu serii zabiegów, na jednej nie poprzestawać. Zastosowanie zabiegów przedłużających efekty raz w ciągu miesiąca lub dwóch, zapobiegnie ponownemu zaleganiu tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania wykonywania endermologii LPG

Pomimo wszelkich korzyści z endermologii LPG i działania, które jest w pełni nieinwazyjne i bezpieczne istnieje wiele przeciwwskazań, do wykonania takiego zabiegu. Znaczna część z nich jest związana bezpośrednio ze stanem zdrowia i kondycją organizmu pacjenta. Do najbardziej istotnych należą przed wszystkim najcięższe choroby, czyli na przykład aktywne nowotwory lub choroby krwi (wraz z przyjmowaniem leków np. przeciwzakrzepowych) oraz układu krążeniowego, jak żylaki i zapalenie żył.

Wykluczeniem są także uszkodzenia oraz choroby skóry (na przykład bielactwo), przepuklina oraz infekcje. Decydowanie się na zabieg nie jest także zalecane kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Najwcześniej, endermologię LPG można wykonać 5 miesięcy po zwyczajnym porodzie dziecka i przy cesarskim cięciu po 7 miesiącach.

Dla osób, które mają wstawione kolczyki lub implanty nie ma zakazów do wykonania zabiegu, jednak trzeba pominąć te części ciała w ciągu endermologii LPG. Nie należy także poddawać zabiegowi takich sfer, gdzie są pieprzyki, tłuszczaki, świeże blizny lub w stanie zapalnym. Takie miejsca również należy ominąć.

Komentarze są wyłączone.