Poduszka ortopedyczna – do spania na co dzień

Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci
Nauka pływania dla dzieci
15 lutego 2019
JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo
JAK DBAĆ O STOPY – Haluksy
18 lutego 2019
Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania

Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania

Poduszka anatomiczna – jak wybrać?

Zdecydowanie zbyt wielu ludzi lekceważy przedmioty wspierające nas w około 1/3 życia. Takim przedmiotem jest poduszka ortopedyczna. Skoro spanie sprawuje tak ważną część naszego życia, to dlaczego jesteśmy wobec niego takimi ignorantami? Poduszka jest problemem najwyższej wagi, na który powinno się zwrócić choć odrobinę uwagi. Ten element musi być dobrze przystosowany do potrzeb. To nie jest tak, że poduszka ortopedyczna jest potrzebna tylko osobom schorowanym, mającym problemy z krążeniem, jest ona niezbędna każdemu. Wpływa ona w pozytywny sposób na kręgosłup szyjny i krążenie. Jednak niezbędne jest jej profesjonalne dopasowanie, ponieważ niedokładnie dopasowana może zapoczątkować rozwój chorób. Dobrze jest zwrócić uwagę na miejsce zakupu. Najgorszą możliwością mogą się okazać sklepy meblowe, tutaj poduszka ortopedyczna okazuje się jedynie nazwą własną. Najlepiej dostosowane zdają się być sklepy medyczne zajmujące się również produkcją. Mają oni najbardziej obszerną świadomość odnośnie niezbędnych surowców. Poduszka ortopedyczna powinna być oznaczona specjalnym certyfikatem CE.

Poduszka do spania na boku

Ważne jest wypełnienie przestrzeni znajdującej się między kręgosłupem szyjnym, a barkiem, które pomoże utrzymać naturalne usytuowanie głowy. Najbardziej odpowiednia powinna być taka, która będzie przypominać kształt wałka.

Spanie na plecach

Niezbędne jest utrzymanie głowy w jednej pozycji, tak aby nie mogła zmieniać ułożenia podczas snu. Niższa poduszka z dodatkowym wcięciem w profilowaniu powinna znaleźć się w naszej sypialni.

Poduszka do spania na brzuchu

Najlepiej spisze się płaska poduszka o nieprzeciętnym kształcie, co ułatwi nam wtulenie się w nią.

Rodzaje poduszek anatomicznych

Ale podczas wyboru nie możemy zwracać uwagi tylko na pozycję spania. Konieczna jest opinia lekarza lub specjalisty aby dostosować rodzaj poduchy do naszych preferencji. Opinii eksperta można poszukać nawet telefonicznie, bez wychodzenia z domu. Najpierw warto jest się upewnić, czy nasz pomocnik będzie wiarygodny. Nie wszystkie terminy, którymiposługują się sprzedawcy łączą się z wystarczającą wiedzą.

profilowane – jedynie ogólna nazwa opisująca każdą poduszkę, w praktyce zbliżona do ergonomicznej

ergonomiczne – zazwyczaj są wycinane ze spienionego bloku pianki, wyróżniają się dwoma garbami(mniejszym i większym)

przeciwodleżynowe – pomagają zapewnić stały dopływ powietrza i rozłożony nacisk, prawdopodobnie ważne jest to, że posiadają 90 kanalików powietrznych i tworzone są z pianki PUR

zdrowotne – pomagają, ale nikt nie wie jak, zazwyczaj jest to nazwa stosowana przez sprzedawców do zmylenia klientów

rehabilitacyjne – są bliskie tym ortopedycznym, charakteryzują się głównie nazwą

ortopedyczne – składniki, które zostały użyte i ich kształt powinien być profesjonalnie dobrany i zbadany, ta nazwa określa też ogół poduszek wspomagających nasze zdrowie

Poduszki z pamięcią (memory) – ważnym składem jest pianka visco elastic, inne surowce zbyt często są zastępowane zamiennikami, które nie zawsze spełniają swoje przeznaczenie, dzielą się one jeszcze na ryflowane (zbędne uatrakcyjnienie produktu poprzez nadanie innej nazwy i połączenie memory ze sprężystym PUR) i te z pianki wysoko elastycznej (nazwa tradycyjnej pianki PUR zwanej też sprężystą)

Jak działa poduszka ortopedyczna?

Istotne jest pochodzenie wymarzonej poduszki. Warto jest poświęcić trochę uwagi temu, czy firma mieści się w Europie. Gwarancja waha się od pół roku do pięciu lat. Produkt powinien być też oznaczony odpowiednim certyfikatem np. OEKO – TEX Standard 100. Pamiętajmy, że dobrze dobrana poduszka posiada dużo pozytywnych cech, zapewnia doskonałe podparcie, ułożenie kręgów szyjnych, łagodzi ból kręgosłupa szyjnego i drętwienie ramion, zwiększa komfort snu, wspomaga krążenie odcinku szyjnego i zapobiega odwadnianiu dysków. Poduszka nie służy tylko do spania, można też zdobyć specjalną do siedzenia, która między innymi zapewni nam wygodę, odciąży część lędźwiową kręgosłupa. Jednak, by spełnić nasze wymagania powinna być dopasowywana indywidualnie. Przy tak szerokim asortymencie z pomocą lekarza z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Poduszka dla niemowląt

Odpowiednio wybrana zapobiega i normalizuje deformacje ułożeniowe głowy. Wspiera w przywróceniu prawidłowego kształtu główki dziecka, gdy doszło do jej spłaszczenia.

Poduszka ortopedyczna na migrenę

Jest to następna właściwość naszych przedmiotów. Prawidłowo dopasowana poduszka nie tylko pod względem kształtu, ale i wysokości i materiału rozprawi się z codziennymi problemami takimi jak migrena. Odpowiednie ułożenie karku może zmniejszyć ten silny ból lub nawet go zniwelować.

Ceny poduszki ortopedycznej

Nie ma jednej kwoty określającej wartość produktu. Rynek jest pełny różnych ofert. Ceny wahają się od pięćdziesięciu do nawet tysiąca złotych. Jednak nie zapomnijmy, że nie każda poduszka nazywana ortopedyczną spełnia jej funkcję. Wyższa cena jest powiązana się z wysoką jakością, jednak nie jest żadnym wyznacznikiem.

Poduszka ortopedyczna jak wybrać

Komentarze są wyłączone.